MVP

2017

U14 Boys Division 1 MVP Callum Boucher Coaches Award Jack Howlett
U14 Boys Division 3 Black MVP Cody Whittaker Coaches Award Callum Rogers
U14 Boys Division 4 Green MVP Jye-Kenneth Gunn Coaches Award Jacob Jackson
U14 Boys Division 4 White MVP Ben Crawford Coaches Award Owen How
U14 Girls Division 1 MVP Charlotte Turton Coaches Award Haille Cooper
U16 Boys Division 1 MVP Dominic White Coaches Award Locke Carmichael
U16 Boys Division 4 MVP Blair Dixon Coaches Award Mitchell Jones
U16 Girls Division 1 MVP Phoebe Clark Coaches Award Hannah Vinen
U16 Girls Division 2 MVP Olivia Wiggins Coaches Award Lydia McNamara
U18 Boys Division 1 MVP Noah Johnson Coaches Award Maksim Miles
U18 Boys Division 2 MVP Tyler Fitzpatrick Coaches Award Jack Gartlan
U22 Men MVP Sam Riewoldt Coaches Award Adan Wisby
Premier League Men MVP Robert Heyer Coaches Award Robert Inches
Reserver Men MVP Brad van de Kamp Coaches Award Adrian Giusti
Premier League Women MVP Kate Berry Coaches Award Britt Parker
Reserve Women MVP Natasha Shirley Coaches Award Clare Lapham 

2016

u14 BOYS Division 1 MVP Dominic White Coaches Award Luke Brown
u14 BOYS Division 2 Green MVP Liam Cowen Coaches Award Oskar Turner
u14 BOYS Division 2 MVP Jack Howlett Coaches Award Ryan Barker
u14 GIRLS Division 1 MVP Braiah Paul Coaches Award Eloise Dooley
u14 GIRLS Division 2 MVP Eliza Van de Kamp Coaches Award Zoe Gray & Sophie Ferguson
u16 GIRLS Division 1 MVP Ella Moore Coaches Award Olivia Ferguson
u18 BOYS Division 1 MVP Noah Johnson Coaches Award Dominic Watson
u18 BOYS Division 2 Black MVP Mitchell Jarvis Coaches Award Tyler Fitzpatrick
u18 BOYS Division 2 Green MVP Jordan Petryk Coaches Award Jack Gartlan
u18 GIRLS Division 1 MVP Clare Lapham Coaches Award Chloe Tassell
u20 BOYS Black MVP Nathan Beattie Coaches Award Joel Butcher
u20 BOYS Green MVP Jacob Bowerman Coaches Award Patrick Davis
u20 BOYS Rosny MVP Sam Riewoldt Coaches Award Denver Leigthon Kearney
Premier League Men MVP Joel Davie Coaches Award Jordan Hargrave
Reserver Men MVP Michael Sims Coaches Award Eden Psaila
Premier League Women MVP Kylie McCauley Coaches Award Sharna Thompson
Reserve Women MVP Clare Lapham Coaches Award Dimitria Jaynes

 

 

2015

u14 BOYS  Division 1 MVP Isaia Johnson Coaches Award Dom White & Jacques Barwick
u14 BOYS  Division 2 MVP Noah Howard Coaches Award Harry Williams & Locke Carmichael
u14 GIRLS Division 1 MVP Phoebe Clark & Zoe Cordwell
u14 GIRLS Division 2 MVP Goergia Enright Coaches Award Isla Dorney
u16 BOYS Division 1 MVP Noah Johnson Coaches Award Alex Speakman-Smith
u16 BOYS Division 2 MVP Rory O'Moore Coaches Award Zac Gorenc
u16 GIRLS Division 1 MVP Sharna Thompson Coaches Award Isabella Crespan
u18 BOYS Division 1 MVP Jacob Bowerman Coaches Award Isaac Saunders
u18 BOYS Division 2 MVP Dorian Williams Coaches Award Tim Westenberg
u18 GIRLS Division 1 MVP Dimitria Jaynes & Clare Lapham
u20 BOYS MVP James Brown Coaches Award George Bickers
Premier Mens MVP Corey Davie Runner up MVP Andrew Beattie
Mens Reserves MVP Paul Jarman & Bradley van de Kamp
Premier Womens MVP Eboni Collins Coaches Award Clare Lapham
Womens Reserves MVP Isabella Crespan Coaches Award Tash Shirley

 

 

2014

u14 BOYS  Division 1 MVP Jacques Barwick Coaches Award Liam Roach
u14 BOYS  Division 2 MVP Thomas Fewkes Coaches Award Cameron Williams
u14 GIRLS Division 1 MVP Felicia Di Carlo Coaches Award Olivia Ferguson
u14 GIRLS Division 2 MVP Victoria Goodwin Coaches Award Matilda Zogopoulos
u16 BOYS Division 1 MVP Lochie Boucher Coaches Award Light Suliman
u16 BOYS Division 2 MVP Bailey Taylor & Tyler Fizpatrick Coaches Award Ashley Roach
u16 GIRLS Division 1 MVP Natasha Shirley Coaches Award Jamie Symons
u16 GIRLS Divison 2 MVP Kristie Malone Coaches Award Emily Martin
u18 BOYS Division 1 MVP Heath Thompson & Jordan Hargrave Coaches Award  
u18 BOYS Division 2 MVP James Brown & Matt Clark Coaches Award  
u19 GIRLS MVP Dimitria Jaynes Coaches Award Aisling O'Driscoll
Mens Division 1 MVP Joel Davie & John Beattie Coaches Award Cameron Brown
Mens Division 2 MVP Adrian Giusti Coaches Award Cameron Brown
Mens Division 3 MVP Craig Midgley Coaches Award Jacob Doole
Womens Division 1 MVP Britt Parker Coaches Award Dimitria Jaynes
Womens Division 2 MVP Natasha Shirley Coaches Award Sarah Bodel
         

 

 

2013

u14 BOYS  Division 1 MVP Noah Johnson Coaches Award Lochie Boucher
u14 BOYS  Division 2 MVP Huon Douglas Coaches Award Oliver Walker
u14 GIRLS Division 1 MVP Ashley Roach Coaches Award Sophie Flack
u14 GIRLS Division 2 MVP Siobhan Smith Coaches Award Tori-Ann Stringer
u16 BOYS Division 1 MVP Jesse Maple Coaches Award Cooper Sparks
u16 BOYS Division 2 MVP Dylan Kaufman Coaches Award Bailey Taylor
u16 GIRLS Division 1 MVP Dimitria Jaynes Coaches Award Jamie Symons
u16 GIRLS Divison 2 MVP Bethany Pullen Coaches Award Aisling O'Driscoll
u18 BOYS Division 1 MVP Cameron Brown Coaches Award Heath Thompson
u18 BOYS Division 2 MVP Jacob Doole Coaches Award James Brown
u19 GIRLS MVP Natasha Shirley Coaches Award Dimitria Jaynes
u20 Boys MVP Damien Pace Coaches Award Gavin Shirley
Mens Division 1 MVP John Beattie Coaches Award Joel Davie
Mens Division 2 MVP Cameron Brown Coaches Award Josh Smith
Colts Division 3 MVP Jordan Hargrave Coaches Award Tim McShane
Womens Division 1 MVP Reagan Plunkett Coaches Award Eboni Collins
Womens Division 2 MVP Katie Blackwell Coaches Award Kaitlin Whittaker

2012

u14 BOYS  Division 1 MVP Corey Lovell Coaches Award Lochie Boucher
u14 BOYS  Division 2 MVP Tyler Fitzpatrick Coaches Award Jordan Bryan/Zac Gorenc
u14 GIRLS Division 1 MVP Natasha Shirley Coaches Award Jamie Symons
u14 GIRLS Division 2 MVP Monique Enright Coaches Award Sophie Flack
u16 BOYS Division 1 MVP Jordan Hargrave Coaches Award Dylan Heynes
u16 BOYS Division 2 MVP Callum Radcliffe Coaches Award George Broughton
u16 GIRLS Division 1 MVP Dimitria Jaynes Coaches Award Elana Watson
u18 BOYS Division 1 MVP Callum Barker/Damien Pace Coaches Award Cameron Brown
u18 BOYS Division 2 MVP Eden Psaila Coaches Award Jacob Doole
u18 GIRLS Division 1 MVP Shannen Strong Coaches Award Sophie Lee
Mens Division 1 MVP Andrew Beattie Coaches Award John Beattie
Mens Division 2 MVP Josh Smith Coaches Award Paul Jarman
Colts Division 3 MVP Tim McShane Coaches Award Jordan Hargrave
Womens Division 1 MVP Kylie McCauley Coaches Award Britt Parker
Womens Division 2 MVP Jodi Mather Coaches Award Kate Barker
Womens Division 3 MVP Emma Benson Coaches Award  

2011

u14 BOYS  Division 1 MVP Jesse Maple Runners Up Nick Barker/Cooper Sparks
u14 BOYS Division 2 MVP Dylan Kaufman Runner Up Cullen Butters
u14 GIRLS Division 1 MVP Dimitira Jaynes Most Improved Hollie Moore
u14 GIRLS Division 2w MVP Clare Lapham Most Improved Monique Enright
u14 GIRLS Division 2b MVP Alyssa Gesiotto Runner Up Jamie Symons
u16 BOYS Division 1 MVP Callum Barker Most Improved Jordan Hargrave
u16 BOYS Division 2 MVP Alex Beuchner Most Improved Dylan Heynes
u16 GIRLS Division 1 MVP Anna DiCarlo Most Improved Emma Startup
u18 BOYS Division 1 MVP Damien Pace Coaches Award Ben Stearnes
u18 BOYS Division 2 MVP Max Weiclenback Coaches Award Aaron Sward
u18 GIRLS Division 1 MVP Katie Blackwell Coaches Award Sophie Lee
Mens Division 1 MVP Andrew Beattie Runner Up Dwain Davie
Mens Division 2 MVP Chris Symons Most Improved Josh Smith
Mens Division 3 MVP Todd Hunt Coaches Award Cameron Brown
Womens Division 1 MVP Kylie McCauley Runner Up Reagan Plunkett
Womens Division 2g MVP Amanda Kellner Coaches Award Danielle Russell
Womens Division 2b MVP Liz Berwick   Samantha Tassel

2010

u14 BOYS  Division 1 MVP Heath Thompson Runner Up Jordan Hargrave
u14 BOYS  Division 2w MVP Nathan Beattie Coaches Award George Broughton
u14 BOYS Division 2b MVP Alex Benn Most Improved Jacob Bowerman
u14 GIRLS Division 1 MVP Maddison Courtney Joint Winner Lizzie Hosken
u14 GIRLS Division 2 MVP Nicki Salter Runner Up Elana Watson
u16 BOYS Division 1 MVP Callum Barker Runner Up Josh Sparks
u16 BOYS Division 2 MVP Brodie Devenish Runner Up Lachlan Morris
u16 GIRLS Division 1 MVP Shannon Strong Joint Winner Alysha Symmons
u18 BOYS Division 1 MVP Lewis Goss Runner Up Nathan McCulloch
u18 BOYS Division 2 MVP Sean Bellett Runner Up Aaron Sward
u18 GIRLS Division 1 MVP Katie Blackwell Runner Up Danielle Russell
Mens Division 1 MVP Craig Johnson Coaches Award Andrew Beattie
Mens Division 2 MVP Ben MacMillan Joint Winner Paul Jarman
Mens Division 3 MVP Josh Smith Runner Up Nick Fox
Womens Division 1 MVP Kylie McCauley Runners Up Reagan Plunkett/Sarah McCauley
Womens Division 2 MVP Amanda Kellner Runner Up Kayley Lockley

2009

u14 BOYS  Division 1 MVP Callum Barker Runner Up Josh 'Tree' Lovell
u14 BOYS Division 2g MVP Alex Lockett Runner Up Dylan Heynes
u14 BOYS  Division 2w MVP Adam Golding Joint Winner Tyler Carter
u14 BOYS Division 2b MVP Callum Radcliffe Most  Improved Adye Douglas
u14 GIRLS Division 1 MVP Amy Rainbird Runner Up Maddison Courtney
u14 GIRLS Division  2 MVP Emily Burn Runner Up Elana Watson
u16 BOYS Division 1 MVP Kyle Loring Runner Up Sean Bellette
u16 BOYS Division 2w MVP Alex Catto Most  Improved Daniel Nyhuis
u16 BOYS Division 2b MVP Harry O'Byrne Most Consistent Damien Pace
u16 GIRLS Division 1 MVP Alysha Simmons Joint Winner Shannen Strong
u16 GIRLS Division 2 MVP Sophie Lee Runner Up Jorja Lovell
u18 BOYS Division 1 MVP Sam Harvey Runner Up Tom Curtain
u18 BOYS Division 2w MVP Barrett Smith Coaches Award Cody Neslon
u18 BOYS Division 2b MVP Ryan Penny Coaches Award Jack Salter
u18 GIRLS Division 1 MVP Casey Bell Runner Up Katelyn Brooks
u18 GIRLS Division 2 MVP Danielle Russell Runner Up Kate Ryan
Mens Division 1 MVP Andrew Beattie Runner Up Ray Browning
Mens Division 2w MVP Nick Fox Runner Up Josh Smith
Mens Division 2b MVP Adrian Giusti Most Consistent Luke Brown
Womens Division 1 MVP Kayla Veitch Runner Up Kylie McCauley
Womens Division 2 MVP Sarah McCauley Runner Up Annalee Graham